WhatsApp umožňuje globální přístup přes proxy server

WhatsApp umožňuje globální přístup přes proxy server

Cílem je umožnit lidem komunikovat, když je přístup zablokován nebo přerušen.

WhatsApp umožňuje globální přístup přes proxy server
WhatsApp umožňuje globální přístup přes proxy server

Společnost WhatsApp ve čtvrtek oznámila, že proxy přístup k její platformě pro zasílání zpráv je nyní k dispozici po celém světě.

Aplikace pro zasílání zpráv, kterou vlastní společnost Meta, uvedla v příspěvku na blogu, že podpora proxy serverů umožní lidem po celém světě pokračovat v přístupu ke službě WhatsApp, pokud je jejich připojení zablokováno nebo přerušeno, a volba proxy serveru umožňuje lidem připojit se prostřednictvím serverů zřízených dobrovolníky a organizacemi po celém světě, které se věnují pomoci lidem svobodně komunikovat.

Ti, kteří mají možnost pomoci ostatním s připojením, mohou přejít sem a dozvědět se, jak proxy server nastavit.

Společnost WhatsApp uvedla, že osobní zprávy budou i nadále šifrovány end-to-end a budou viditelné pouze pro uživatele a osobu, se kterou komunikují, nikoli pro společnost Meta, proxy servery nebo WhatsApp.

Aplikace ve svém blogovém příspěvku dodala: „Naším přáním pro rok 2023 je, aby k těmto výpadkům internetu nikdy nedošlo. Přerušení, jakých jsme byli svědky v Íránu po několik měsíců, popírají lidská práva a odřezávají lidi od možnosti získat naléhavou pomoc. I když v případě, že by tyto výpadky pokračovaly, doufáme, že toto řešení pomůže lidem všude tam, kde je potřeba bezpečná a spolehlivá komunikace.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *