TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků

TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků

TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků

Společnost TikTok zavádí nový systém pozastavení účtu a trestů založený na strikes, aby v aplikaci eliminovala opakované přestupky, na rozdíl od přijímání opatření v každém jednotlivém případě.

Což je podle TikToku častý problém:

„Opakovaní porušovatelé mají tendenci dodržovat určitý vzorec – naše analýza zjistila, že téměř 90 % porušuje používání stejné funkce neustále a více než 75 % opakovaně porušuje stejnou kategorii zásad.“

Aby bylo možné ukládat přísnější tresty a poskytnout uživatelům větší ochranu, bude nový systém TikToku uživatele trestat na základě jejich kumulativních akcí.

„Podle nového systému, pokud někdo zveřejní obsah, který porušuje některou z našich zásad komunity, bude účtu přibývat stávek, jakmile bude obsah odstraněn. Pokud účet dosáhne prahové hodnoty striků buď v rámci některé funkce produktu (tj. komentáře, LIVE), nebo zásad (tj. šikana a obtěžování), bude trvale zakázán.“

TikTok uvádí, že prahové hodnoty jeho zásad se budou lišit v závislosti na potenciálu porušení způsobit škodu členům naší komunity.

„Například za porušení našich zásad proti propagaci nenávistných ideologií může být přísnější práh než za sdílení spamu s nízkou škodlivostí. Za závažná porušení, včetně propagace nebo vyhrožování násilím, zobrazování nebo usnadňování materiálů se sexuálním zneužíváním dětí (CSAM) nebo zobrazování násilí či mučení v reálném světě, budeme i nadále vydávat trvalé zákazy při prvním zásahu.“

Kromě toho budou trvale zakázány také účty, které nasbírají vysoký počet striků v rámci různých zásad a funkcí.

„Po 90 dnech vyprší platnost striků ze záznamu účtu.“

Jedná se o dobrou aktualizaci, která pomůže TikToku zlepšit své bezpečnostní postupy a vyřadit některé z nejhorších pachatelů v aplikaci. Což také, jak bylo uvedeno, poskytne větší ochranu uživatelům, a vzhledem k tomu, že TikTok je pod rostoucím tlakem, aby udržel své především mladší publikum v bezpečí, je to další důležitý krok v jeho vývoji.

Kromě toho TikTok zavádí také nový prvek stavu účtu v Centru bezpečnosti, který poskytne přehled o všech stávkách nebo sankcích uplatněných na váš účet.

TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků
TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků


Aktualizované zobrazení bude také obsahovat výpis všech hlášení, která jste podali na jiný obsah nebo účty, čímž zajistí větší transparentnost svých procesů vymáhání.

Držte krok s příběhem. Přihlaste se k odběru bezplatného denního zpravodaje Social Media Today

Nakonec TikTok také spustil nový test funkce, která bude tvůrcům poskytovat informace o tom, která jejich videa byla označena jako nevhodná pro doporučení do kanálů For You, spolu s důvody a odkazem na proces odvolání. Test probíhá na vybraných trzích.

Pravděpodobně nejpopulárnější sociální platforma na světě je v současnosti stále pod značným tlakem, aby TikTok poskytoval větší ochranu a bezpečnostní opatření. Každé nové zlepšení v této oblasti je dalším důležitým krokem a je dobře, že se TikTok snaží poskytovat více nástrojů a prvků transparentnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *