Elon Musk letos utrpěl „největší ztrátu bohatství v moderní historii

Elon Musk letos utrpěl „největší ztrátu bohatství v moderní historii

Rok 2022 nebyl pro Elona Muska finančně příznivý.

Podle deníku The Independent utrpěl generální ředitel společnosti Tesla v tomto roce „největší ztrátu bohatství v novodobé historii“.

Elon Musk letos utrpěl "největší ztrátu bohatství v moderní historii
Elon Musk letos utrpěl „největší ztrátu bohatství v moderní historii

Elon Musk letos utrpěl „největší ztrátu bohatství v moderní historii

Deník tvrdí, že Muskovo čisté jmění se v roce 2022 propadlo o více než 200 miliard dolarů (295 miliard australských dolarů nebo 165,9 miliardy korun), čímž se zapsalo do knihy rekordů.

Jen pro představu, je to téměř stejná částka jako HDP Řecka.

Bloomberg Billionaires Index také uvedl, že jihoafrický podnikatelský magnát letos každý den přišel o zhruba 310,8 milionu dolarů (470,5 milionu australských dolarů, tj. 173,7 milionu Kč) ze svého čistého jmění.

Kvůli zániku společnosti Tesla přišel Musk v období od listopadu 2021 do prosince letošního roku o polovinu svého jmění.

Podle deníku Sydney Morning Herald se 51letý Musk potýkal s problémy společnosti Tesla kvůli přísným omezením blokace v Číně, která je jejich největším trhem mimo USA.

Přihoďte k tomu několik skandálů se svoláváním vozů, kvůli nimž bylo postiženo přes 3,76 milionu vozů kvůli technickým závadám a kablooey, a je po většině dědictví X Æ A-12.

Business Insider uvedl, že od svého vrcholu v listopadu loňského roku se společnost propadla o 62 %, což je nejvýraznější propad akcií od vstupu automobilky na burzu před více než deseti lety.

V důsledku toho investoři vyzývají Muska, aby odstoupil z funkce generálního ředitele, protože se domnívají, že od doby, kdy převzal Twitter, se jeho priority změnily.

Dlouholetý investor a generální ředitel společnosti Gerber Kawasaki Wealth Management Ross Gerber napsal na Twitteru: „Cena akcií Tesly nyní odráží hodnotu toho, že nemáme generálního ředitele. Skvělá práce Tesla BOD – Čas na otřes. $tsla.“

Musk si však kritiku nenechal příliš líbit, protože jí oplatil: „Prosím, řekni nám své skvělé nápady, Rossi.“

Gerber již dříve také hodil svůj klobouk do ringu, aby se stal generálním ředitelem.

Začátkem tohoto měsíce napsal na Twitter: „Oznámil jsem společnosti tesla, že chci kandidovat do BOD společnosti Tesla. Přeji si být přidán do prohlášení o zmocnění.

„Je načase, aby akcionáři společnosti tesla měli v BOD hlas a také aby řádně komunikovali s veřejností. Žádám vás o podporu. Děkuji! $tsla.“

Ale nyní, když Musk prohlásil, že na základě výsledků veřejné ankety odstoupí ze sociální společnosti, možná přece jen existuje naděje pro Teslu.

Doufejme, že rok 2023 mu přinese trochu více finanční prosperity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *