Kim Kardashian zaplatila přes milion dolarů za urovnání obvinění SEC spojených s propagací kryptoměn na jejím Instagramu

Kim Kardashian zaplatila přes milion dolarů za urovnání obvinění SEC spojených s propagací kryptoměn na jejím Instagramu

  • Kim Kardashianová souhlasila, že zaplatí více než 1 milion dolarů, aby urovnala obvinění SEC za to, že nezveřejnila platbu, kterou obdržela za propagaci kryptoaktiv na Instagramu.Souhlasila také s tím, že nebude po dobu tří let propagovat kryptoaktivum a bude spolupracovat při probíhajícím vyšetřování.
  • Kardashianová už kvůli příspěvku z června 2021 dostala od regulátorů a investorů zabrat.
  • Kim Kardashianová urovnala obvinění s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) za nezákonnou propagaci kryptoaktivního cenného papíru
Kim Kardashian SEC
Kim Kardashian SEC

Kim Kardashianová urovnává obvinění s Komisí pro cenné papíry a burzy za nezákonné propagování kryptografického cenného papíru
Kryptografický přešlap Kim Kardashianové ji přivedl do horké vody s federálními regulačními orgány.

Hvězda televizní reality show a influencerka urovnala obvinění Komise pro cenné papíry a burzy, že nezveřejnila platbu, kterou obdržela za propagaci kryptoaktiv na svém Instagramu, oznámila agentura v pondělí ráno.

„Tento případ je připomínkou toho, že když celebrity nebo influenceři podporují investiční příležitosti, včetně cenných papírů kryptoaktiv, neznamená to, že tyto investiční produkty jsou vhodné pro všechny investory,“ uvedl v tiskové zprávě Gary Gensler, předseda SEC.

Podle Genslera je tento případ také připomínkou, že zákon vyžaduje, aby celebrity a další osoby zveřejňovaly, kdy a kolik dostávají zaplaceno za propagaci investování do cenných papírů.

Kardashianová, která má údajně majetek v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, souhlasila s tím, že zaplatí 1,26 milionu dolarů za urovnání obvinění v souvislosti s propagací na Meta
Instagramu pro kryptoaktivum EthereumMax, uvedla SEC. Bude také spolupracovat na probíhajícím vyšetřování a souhlasila, že nebude po dobu tří let propagovat kryptografické cenné papíry, dodal regulátor.

Přečtěte si více: Proč byste se měli mít na pozoru před investičními radami od celebrit?

Kardashianová, která vybudovala mediální a lifestylové impérium, však zjištění regulátora nepřiznala ani nepopřela, uvedla SEC.

V prohlášení právník Kardashianové uvedl, že je ráda, že se záležitost vyřešila.

„Kardashianová s Komisí pro cenné papíry a burzy od samého počátku plně spolupracovala a je i nadále ochotna udělat vše, co může, aby Komisi pro cenné papíry a burzy v této záležitosti pomohla. Chtěla mít tuto záležitost za sebou, aby se vyhnula vleklému sporu. Dohoda, které dosáhla s Komisí pro cenné papíry a burzy, jí to umožňuje, aby mohla pokračovat v mnoha různých obchodních aktivitách,“ uvádí se v prohlášení.

Podle advokáta Duncana Levina, který zastupoval odsouzenou podvodnici Annu Sorokinovou alias Annu Delveyovou, pomohla dohoda Kardashianové vyhnout se mnohem náročnějšímu procesu, který by mohl zahrnovat výpověď a shromažďování dokumentů. Podle něj to také dalo Komisi pro cenné papíry a burzy příležitost udělat z hvězdy exemplární případ.

„Komise pro cenné papíry má zájem vyslat vzkaz dalším potenciálním celebritám, které podporují cenné papíry, aby se ujistila, že jejich příspěvky nebudou nesprávně vykládány jako finanční poradenství,“ řekl Levin, který pracoval také jako federální prokurátor a vedoucí oddělení pro zabavování majetku v newyorské okresní prokuratuře.

Kardashianová již pocítila regulační teplo kvůli své propagaci EthereumMax, kterou zveřejnila na Instagramu v červnu loňského roku. Příspěvek zahájila dotazem na svých přibližně 250 milionů sledujících na Instagramu: „JSTE V CRYPTU?“ (ARE YOU INTO CRYPTO?). TOTO NENÍ FINANČNÍ RADA, ALE SDÍLENÍ TOHO, CO MI PRÁVĚ ŘEKLI MOJI PŘÁTELÉ O TOKENU ETHEREUM MAX.“.

Investoři ji, bývalou hvězdu NBA Paula Pierce a boxerskou superstar Floyda Mayweathera Jr. začátkem tohoto roku zažalovali kvůli jejich propagaci EthereumMax a obvinili je z umělého navyšování hodnoty aktiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *