Platí TikTok peníze za obsah a jak na to?

Platí TikTok peníze za obsah a jak na to?

Platí TikTok peníze za obsah a jak na to?

Platí TikTok peníze za videa? Co je a stojí fond TikTok Creator za to? Vše, co potřebujete vědět

TikTok spustil Creator Fund na jaře 2021 s počáteční investicí 200 milionů dolarů. Ohlasy účastníků však byly smíšené.

Je těžké si představit, jaký virální moment letos vezme svět útokem, ale můžeme téměř zaručit, že bude trendem nejdříve na TikToku. A nekonečná popularita této aplikace znamená, že existuje spousta způsobů, jak ji zpeněžit.

Platí TikTok peníze za obsah
Platí TikTok peníze za obsah?

Mezi ně patří i TikTok Creator Fund, který byl spuštěn v loňském roce s ohromnou počáteční investicí 200 milionů dolarů a příslibem, že v příštích třech letech dosáhne 1 miliardy dolarů.

Ano, pravděpodobně je tu velký balík peněz TikToku, který čeká, až si o něj řeknou ti nejchytřejší a nejzajímavější tvůrci obsahu. Ale co přesně je TikTok Creator Fund a stojí za to věnovat mu svůj čas?

Odpověděli jsme na všechny vaše otázky týkající se tohoto vzrušujícího (a potenciálně kontroverzního) nového programu.

Obsah

  1. Co je TikTok Creator Fund?
  2. Kolik se v rámci TikTok Creator Fund vyplácí?
  3. Kdo se může do TikTok Creator Fund zapojit?
  4. Vyplatí se připojit k TikTok Creator Fund?
  5. Jak se připojit k TikTok Creator Fund

Co je TikTok Creator Fund?

TikTok Creator Fund je peněžní fond pro tvůrce. Nejde o program sdílení příjmů z reklamy, jako je AdSense na YouTube, ani o formu uměleckého grantu. Je to prostě způsob, jak se TikTok dělí o příjmy s tvůrci, kteří na platformě zabíjejí.

TikTok poprvé spustil Creator Fund na jaře 2021 s počáteční investicí 200 milionů USD. Podle vlastních slov společnosti byl fond spuštěn „s cílem podpořit ty, kteří sní o tom, že využijí svůj hlas a kreativitu k nastartování inspirativní kariéry“.

Platí TikTok peníze za obsah
Platí TikTok peníze za obsah

Fond TikTok Creator Fund zaznamenal okamžitý úspěch (i když ne bez kontroverzí, jak se brzy dočtete). Fond je natolik populární, že jej společnost během příštích tří let navýší na 1 miliardu dolarů.

TikTok je ohledně struktury výplat rozhodně tajnůstkářský, ale obecně platí, že uživatelé, kteří splní jeho požadavky, budou za dobře fungující videa odměňováni. Způsob, jakým TikTok vypočítává své výplaty, je založen na faktorech, jako jsou zhlédnutí, zapojení do videa a dokonce i výkonnost v jednotlivých regionech.

Mělo by to být samozřejmé, ale videa musí také dodržovat zásady komunity a podmínky služby, takže budete muset sbírat zhlédnutí, aniž byste porušovali pravidla.

Kolik platí TikTok Creator Fund?

Jak vydělávat na TikToku? Když se uživatelé TikToku poprvé dozvěděli o tomto obrovském fondu, pochopitelně měli v očích dolarové znaky (filtr není potřeba). Ale i když je ve hře několik milionů, vysoce výkonní uživatelé TikToku by zatím neměli očekávat výplatu, která jim změní život.

Neexistují žádná pevná pravidla ohledně toho, kolik TikTok Creator Fund svým přispěvatelům platí peníze za videa na TikToku. Spousta tvůrců se však přihlásila, aby vysvětlila své vlastní zkušenosti s Creator Fund.

Platí TikTok peníze za obsah
Platí TikTok peníze za obsah

Obecně panuje shoda, že TikTok vyplácí 2 až 4 centy za každých 1 000 zhlédnutí.

Rychlá matematika naznačuje, že po dosažení milionu zhlédnutí můžete očekávat 20 až 40 dolarů.

Takže jak vydělávat na TikToku? Na první pohled to může vypadat dost špatně. Ale nezapomeňte: fond by měl tvůrce inspirovat k tomu, aby, no, tvořili dál. Zvládněte svou hru na TikToku a můžete pravidelně dosahovat milionů zhlédnutí.

Jakmile z fondu nasbíráte alespoň 10 dolarů, můžete si výplatu z fondu pro tvůrce jednoduše vybrat pomocí online finanční služby, jako je Paypal nebo Zelle.

Kdo se může do TikTok Creator Fund zapojit?

TikTok Creator Fund je k dispozici uživatelům z USA, Velké Británie, Francie, Německa, Španělska a Itálie.

V Česku je potřeba změnit v nastavení TikToku z České republiky na zemi, kde Creator Fund je podporován, jinak není možné se z České či Slovenské republiky připojit!

Pokud se nacházíte ve správné lokalitě, existuje ještě několik dalších požadavků, abyste se mohli do Creator Fund zapojit.

Pokud tyto požadavky splňujete, můžete se přihlásit do fondu Creator Fund. Ale měli byste?

Jakou hodnotu mají TikTok coiny?

Vyplatí se zapojit do fondu TikTok Creator Fund?

Stejně jako u každé nové funkce sociálních médií se i kolem TikTok Creator Fund rozpoutala spousta debat (a přímo dramat). Pojďme se podívat na výhody a nevýhody fondu, od oprávněných obav až po překvapivé výhody:

klady

Peníze!
Je samozřejmé, že dostat zaplaceno za svou práci je vždy dobrá věc, takže výplaty od TikToku jsou jasným kladem. I když jsou částky malé, peníze jsou skvělou motivací k dalšímu nahrávání.

Neomezené peníze!
Další skvělou věcí na Creator Fund je, že TikTok nestanovil limit, kolik peněz si může jeden uživatel vydělat. Pokud tedy platformu zvládnete a proniknete do zóny několika milionů zhlédnutí, můžete teoreticky začít shrabovat slušné peníze.

Přátelství!
Fond tvůrců je také skvělým způsobem, jak podpořit komunitu a vyčlenit uživatele, kteří platformě prokázali oddanost. Z pohledu TikToku je to také skvělý způsob, jak udržet své vysoce výkonné uživatele oddané aplikaci, místo aby přešli na YouTube nebo Instagram.

Nevýhody

Spiknutí…
Někteří uživatelé tvrdí, že od doby, kdy se přihlásili do Fondu tvůrců, se jim snížil počet zobrazení (algoritmem?). TikTok tuto teorii popřel a vysvětlil, že účast ve fondu nemá na algoritmus žádný vliv. Jiní si myslí, že počet zobrazení se může zdát nižší, protože kanál zaplavuje mnohem více příjemců z fondu.

Zmatek…
Zatímco s obecnou analytikou jsou na tom slušně, TikTok je super tajnůstkářský, pokud jde o způsob výpočtu výplat. Pravidlo 2-4 centů je založeno na informacích z doslechu od uživatelů, stejně jako téměř vše ostatní z Fondu. Ve smlouvě s uživateli se totiž uvádí, že vykazování metrik a další soukromé informace o fondu mají být důvěrné.

Závazek…
Kromě pověstí je největší potenciální nevýhodou fondu Creator Fund prostý fakt, že budete muset vytvořit spoustu obsahu a mít neuvěřitelně dobrý výkon, abyste na aplikaci vydělali peníze. Pro někoho to může znamenat, že TikTok bude spíš práce než zábavný koníček.

Stojí tedy TikTok Creator Fund za to?

Ve skutečnosti to záleží na osobní volbě. Když víme, co víme, tak si za peníze vydělané v programu TikTok nekoupíte žádný hyzdící dům, ale je to také nízkorizikový způsob, jak si vytvořit další pasivní příjem ze svého obsahu.

Jak vydělávat na tiktoku
Jak vydělávat na tiktoku

Za předpokladu, že splňujete požadavky, není na škodu to vyzkoušet. Navíc můžete vždycky skončit, pokud se na to necítíte.

Berte to jako další nástroj ve své influencerské sadě nástrojů. Spojte ji s dalšími možnostmi zpeněžení, jako jsou sponzorované příspěvky prostřednictvím TikTok Creator Marketplace nebo prodej zboží, nabídky značek, crowdfunding a další strategie.

Další informace můžete také najít zde:

Kupfollowers.cz – Jak vydělávat peníze na TikToku?

Jak se zapojit do fondu TikTok Creator Fund

Pokud splňujete všechny požadavky uvedené dříve v tomto článku, je velmi snadné se do Creator Fund přihlásit. Stačí postupovat podle těchto jednoduchých kroků:

1. Ujistěte se, že máte účet Pro.

Pokud jste již zaregistrováni na TikToku s účtem Pro, můžete tento krok přeskočit. V opačném případě jednoduše otevřete aplikaci a klepnutím na možnost Já přejděte do svého profilu.

Tam klepněte na tři řádky vpravo nahoře a klepněte na možnost Spravovat účet. V části Ovládání účtu stiskněte možnost Přepnout na účet Pro. Poté můžete v kategorii Pro vybrat buď účet Creator, nebo Business.

2. Přejděte na Nastavení a Soukromí.

Klepněte na Nástroje pro tvůrce a vyberte možnost TikTok Creator Fund.

3. Přečtěte si drobné písmo.

Pravděpodobně je dobré si smlouvu o fondu TikTok Creator Fund skutečně přečíst, než začnete s čímkoli souhlasit. Budete také muset potvrdit, že je vám více než 18 let.

4. Odeslat a čekat.

TikTok vám dá vědět, jestli se rozhodne vaši žádost schválit. A nebojte se – pokud vás odmítnou, můžete do 30 dnů podat žádost znovu

2 thoughts on “Platí TikTok peníze za obsah a jak na to?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *