Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Twitter údajně odřízl přístup k API pro řadu aplikací třetích stran, včetně populárních nástrojů jako Tweetbot a Twitterrific, což by mohla být nová snaha zabránit lidem používat platformu prostřednictvím webů třetích stran a donutit je, aby se místo toho vrátili k samotnému Twitteru.

 Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran
Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Odpojení přišlo bez varování minulý týden ve čtvrtek a různé nástroje neměly přístup k rozhraní API Twitteru, takže byly v podstatě nefunkční. Původní spekulace hovořily o tom, že se jedná o chybu – kterých Twitter v poslední době zažívá spoustu. V sobotu však server The Information uvedl, že podle interní komunikace Twitteru, kterou viděl, šlo ve skutečnosti o záměrné pozastavení přístupu.

Twitter v této fázi nesdělil žádné další informace.

Komunita vývojářů se k jednání Twitteru vyjádřila velmi kriticky, podle ní je neprofesionální a představuje „nenapravitelné narušení důvěry mezi ním a jeho vývojáři a uživateli“.

Ačkoli akce společnosti Twitter není zcela bezprecedentní. Minulý měsíc Twitter oznámil, že zakáže všechny odkazy na konkurenční sociální platformy, čímž chce přerušit to, co považuje za bezplatnou propagaci svých konkurentů v aplikaci. Po masové kritice této aktualizace Twitter toto rozhodnutí během několika hodin zrušil, ale důvody tohoto kroku naznačují, že šéf Twitteru Elon Musk se staví odmítavě k tomu, aby jiné platformy využívaly Twitter pro své vlastní účely.

Což je také ignorace přínosů, které takové propojení a přístup měly pro růst Twitteru.

Všechny sociální platformy těží z určité úrovně vzájemného propojení a přístupu vývojářů, přičemž nástroje třetích stran se často stávají klíčovými spojovacími prvky pro uživatele v různých regionech a podmínkách, což napomáhá růstu používání a zapojení.

Twitter měl s vývojáři bouřlivé vztahy, časem omezoval a znovu povoloval přístup k API – což je něco, co bývalý generální ředitel Jack Dorsey uznal, že byla klíčová chyba, kterou se snažil ve svém šéfovském období napravit.

Musk však v tomto ohledu nemá minulost, na kterou by se mohl odvolávat, a je dost dobře možné, že tento typ přístupu vnímá jako konkurenční problém, a proto se rozhodl jej ukončit.

Je také možné, že Twitter pracuje na tom, aby do těchto aplikací přidal podobnou funkci v rámci svého nového balíčku předplatného „Ověřování pro organizace“. Zatím nemáme k dispozici žádné skutečné podrobnosti, ale Twitter nyní vyzývá podniky, aby se přihlásily k včasnému přístupu k jeho profesionální nabídce předplatného, která by mohla zahrnovat přístup k pokročilejším funkcím.

Těžko říct, protože komunikace Twitteru je v současné době poměrně omezená – a opět nic nesdělil vývojovým týmům, které za těmito aplikacemi stojí a které v důsledku toho nemohou provozovat své podnikání.

Může jít o omyl nebo o omezený tlak. Nebo to může být začátek větší změny uvnitř Twitteru, protože Elon hledá nové cesty k monetizaci aplikace.

One thought on “Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *