Andrew Tate: Osobní strážce říká: „Některé dívky si myslely, že budou jeho příští manželkou“

Andrew Tate: Osobní strážce říká: „Některé dívky si myslely, že budou jeho příští manželkou“

Šéf ochranky Andrewa Tatea se vyjádřil odmítavě o ženách, které kontroverzního influencera obklopovaly, a to navzdory policejnímu vyšetřování obvinění ze sexuálního napadení a zneužívání. Tate všechna obvinění popírá.

Andrew Tate: Osobní strážce říká: "Některé dívky si myslely, že budou jeho příští manželkou
Andrew Tate: Osobní strážce říká: „Některé dívky si myslely, že budou jeho příští manželkou

Andrew Tate: Osobní strážce říká: „Některé dívky si myslely, že budou jeho příští manželkou“

V exkluzivním rozhovoru pro BBC Bogdan Stancu uvedl, že od doby, kdy pan Tate před dvěma lety začal pracovat v Bukurešti, prošlo jeho sídlem více než 100 žen.

Bývalý policejní zpravodajský důstojník uvedl, že byl někdy požádán, aby ženy z Tateova domu fyzicky vyvedl, protože byly „příliš opilé“ nebo „dělaly problémy“, ale že nikdy nebylo použito násilí.

Andrew Tate a jeho bratr Tristan jsou v současné době v Rumunsku ve třicetidenní vazbě, zatímco policie vyšetřuje obvinění z obchodování s lidmi a znásilnění.

Případ upozornil na postoje v jejich bukurešťském domě a na to, jak se tam zacházelo se ženami.

Pan Stancu tvrdí, že veřejná osoba jeho šéfa je opakem jeho skutečného charakteru. Jeho vlastní názory na modelky, přítelkyně a další ženy v domě Tateových jsou však odhalující.

Většina žen, které trávily čas s bratry v jejich sídle, byla podle něj mladší 25 let a jejich výdaje platil Andrew Tate.

„Některé dívky špatně pochopily realitu a věřily, že [se stanou] jeho příští manželkou,“ řekl mi pan Stancu. „Když si uvědomily realitu, je snadné změnit se z přítele v nepřítele a učinit prohlášení na policii.“

Nedůvěra Bogdana Stancua v ženy, které Andrewa Tatea obvinily, je v ostrém kontrastu s loajalitou, kterou cítí ke svému zaměstnavateli.

„O Andrewovi nikdy nepochybuji,“ řekl mi.

A jeho vysvětlení, proč jako jeden z nejstarších zaměstnanců milionáře pochybuje o výpovědích obviněných pana Tatea, je stejně zarážející.

„Jsou mladí a hloupí,“ řekl.

Dodal však, že je správné, aby policie tato závažná obvinění vyšetřila, a že pokud budou bratři Tateovi nakonec obviněni a odsouzeni, musí za své zločiny zaplatit.

Nabídl také pohled do soukromých obav Andrewa Tatea, když řekl, že jeho šéf věří, že mu „někdo chtěl ublížit“.

Nebylo jasné, odkud podle pana Tatea hrozba přichází, řekl.

Na otázku, zda se tyto obavy rovnají paranoie, šéf bezpečnosti odpověděl: „Neřekl bych ‚paranoidní‘, ale možná něco podobného. Chtěl mít normální život a nemohl – možná je normální být trochu víc paranoidní.“

Pan Stancu uvedl, že hvězda sociálních médií mohla být impulzivní i při cestách do zahraničí, kdy měnila svůj program na počkání a létala do různých destinací během okamžiku.

„[Bezpečnostní tým] zůstal uvnitř hotelu se zamčenými zavazadly a bez převlékání,“ řekl, „protože jsme věděli, že se může stát cokoli.“

A také potvrdil, že pan Tate i jeho bratr Tristan mají několik dětí žijících v Rumunsku, a řekl, že je občas jezdí navštěvovat.

Vyšetřovatelé v uplynulém týdnu rozšířili své pátrání.

V sobotu odvezli Tateův vozový park luxusních aut – pohled na jeho nablýskané porsche holubičí šedi posazené na otlučeném rámu policejního odtahového vozu zachytil změnu jeho osudu, kdy se z milionářské internetové osobnosti stal klíčový podezřelý v případu obchodování s lidmi.

Porsche odvážené na policejní odtahovce v areálu Andrewa Tatea v Bukurešti.

Porsche being taken away on police tow truck at Andrew Tate's compound in Bucharest
Luxusní vozy Andrewa Tatea byly odtaženy z jeho sídla v Bukurešti

Policie minulý týden rozšířila vyšetřování na dalších sedm nemovitostí, včetně vily, kterou Tateovi vlastnili pod Karpatami na severu Rumunska.

Ve městě Comarnic, vzdáleném dvě hodiny jízdy na sever, se Tateova vila, do níž policie provedla zátah ve čtvrtek, tyčí nad okolními domy. U vysokých zdí, které pozemek obklopují, se tyčí malé podomácku vyrobené přístřešky.

Podle zdejších sousedů byla nemovitost kompletně zrekonstruována v loňském roce a dokončena teprve před několika měsíci.

Beldica Trandafir bydlí v opotřebovaném obytném bloku vedle hlavní brány do vily.

„Chlapík, který měl stavbu na starosti, mě požádal, abych pracoval na elektrice, ale když mi vysvětlili, co chtějí, řekl jsem jim, že to je nad rámec toho, co umím,“ řekl mi pan Trandafir.

Uvnitř má podle něj dům „veškeré vybavení, na které si vzpomenete“.

„Je to nesmírně luxusní,“ vysvětlil. „Je rozdělen na byty, [a] mohli si dovolit postavit bazén – věci, o kterých se lidem jako my neodvažovali ani snít.“

linka
Jak Andrew Tate vydělal své peníze, je klíčovou součástí tohoto vyšetřování.

Policie chce vědět, zda lákal ženy do Rumunska příslibem vážného vztahu nebo manželství, než je přinutil nebo zmanipuloval, aby pro něj pracovaly jako modelky na chatech pro dospělé.

Prověřují také obvinění ze znásilnění, které vznesla jedna ze svědkyň.

Vyšetřovatelé potvrdili, že jako potenciální oběti bylo identifikováno šest žen. Dvě z vyšetřovaných žen však minulý týden veřejně popřely jakékoli týrání ze strany bratrů Tateových.

Ženy – které mají tetování s nápisy „Property of Tate“ a „Tate Girl“ – pracovaly v bukurešťském areálu, kde Andrew Tate žil se svým bratrem a modelkami, které obsluhovaly jeho webkameru pro dospělé.

BBC ověřila jejich totožnost u jednoho z Tateových zaměstnanců.

V rozhovoru pro rumunskou televizní stanici Antena 1 jedna z žen – identifikovaná jako Beatrice – uvedla, že byla s bratry Tateovými dva roky „dobrou kamarádkou“ a „z úcty k nim“ si nechala na ruku vytetovat nápis „Tate Girl“.

Druhá žena – Jasmin – uvedla, že nikdy neviděla, že by pan Tate nebo jeho bratr Tristan byli „agresivní nebo hrubí“.

Podívejte se: Beatrice a Jasmin, které rumunská policie považuje za potenciální oběti Andrewa Tatea, tvrdí, že byly kamarádky, nikoli oběti

„Nikdy mi nebylo vyhrožováno,“ řekla Beatrice. „Kdyby ano, nebyla bych tak hloupá, abych v tom domě zůstala.

„Nemůžete mě ve spisu popisovat jako oběť, když jí nejsem.“

Při popisu okamžiku, kdy policie v prosinci poprvé vstoupila do areálu, Beatrice uvedla, že dvacet policistů vtrhlo dovnitř a šlo nahoru do ložnice, kde se podle jejích slov ve strachu před razií zamkly další dvě ženy.

„Vyrazili dveře. [Ženy křičely,“ řekla Beatrice.

„Ale policisté si nevšimli, že klíč od ložnice leží na posteli.“ Beatrice si všimla, že klíč od ložnice leží na posteli.

Proti manželům Tateovým – ani dvěma rumunským ženám, které byly zadrženy spolu s nimi – zatím nebylo vzneseno žádné obvinění. Mihaela Dragusová, mluvčí rumunské Národní agentury pro boj proti obchodování s lidmi, však říká, že tento případ je již nyní silným signálem jak pro obchodníky s lidmi, tak pro jejich oběti.

V jednom ze svých videí na sociálních sítích Andrew Tate vysvětluje, proč se v roce 2017 přestěhoval do Rumunska.

„Jedním z [mých důvodů] je éra #MeToo,“ říká. „Lidé říkají: ‚Ach, ty jsi násilník‘. Ne, nejsem násilník, ale líbí se mi myšlenka, že si můžu dělat, co chci, líbí se mi být svobodný.“

„Když půjde na [rumunskou] policii a řekne: ‚Včera mě znásilnil‘, řeknou: ok, máte důkazy? Máte důkaz z kamerového systému?“

Nic z toho není důkazem, že se pan Tate podílel na obchodování s lidmi nebo znásilnění, ale jeho hodnocení přístupu Rumunska k sexuálním zločinům není chybné, říká Laura Stefanová, právní expertka a významná bojovnice proti korupci, která spolupracuje s think tankem Expert Forum.

„Svým způsobem má pravdu,“ řekla mi. „Když jsem ho poslouchala, jak vysvětloval, proč sem přijel, dokázala jsem se s tím ztotožnit; myslím, že si to dobře spočítal – bohužel.“

Podle ní se však věci mění.

„Rumunsko má vážný problém s obchodováním s lidmi a myslím, že rumunské úřady pochopily, že je třeba to řešit,“ vysvětlila.

„To znamená nejen vyšetřovat hrstku horkých kauz, ale také pracovat s oběťmi a poskytovat jim podporu.“

V loňském roce Rumunsko dosáhlo dostatečného pokroku, aby ho americká zpráva o obchodování s lidmi vyřadila ze svého seznamu sledovaných zemí.

Zpráva však také opakovala obavy, že rumunští úředníci jsou sami zapojeni do obchodování s lidmi.

Tento případ, v němž figuruje kontroverzní, vysoce postavená osobnost s americko-britským občanstvím, nově upozornil na to, jak Rumunsko řeší obvinění z organizovaného zločinu a sexuálního vykořisťování.

Tento případ vzbuzuje obrovský zájem veřejnosti.

A ať už je pravda o životě za vysokými černými branami jeho komplexu jakákoli, je tento případ zkouškou jak pro rumunské úřady, tak pro pověst Andrewa Tatea.

Také čtěte:

Zatčení Andrewa Tatea inspiruje na internetu dezinformace, memy a obhájce

Andrew Tate zatčen při policejní razii v rámci vyšetřování obchodování s lidmi

Twitter odpojuje přístup k některým nástrojům pro správu tweetů třetích stran

Nový proces zpeněžování shorts na YouTube vstoupí v platnost v únoru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *