Instagram přidává nový tichý režim, který uživatelům pomáhá s přestávkami, a další ruční ovládací prvky pro doporučení

Instagram přidává nový tichý režim, který uživatelům pomáhá s přestávkami, a další ruční ovládací prvky pro doporučení

Klíčové body:

  • Instagram přidává „tichý režim“, který upozorní kontakty, když jste offline.
  • Instagram také přidává nové ruční ovládání obsahu, aby zlepšil svá doporučení
  • Instagram také přidává nová upozornění na aktualizace nastavení pro rodiče

Instagram přidává více způsobů, jak mohou uživatelé ovládat své prostředí v aplikaci, a to pomocí nových nástrojů, které vám umožní lépe si od aplikace odpočinout, a možností spravovat, co se vám zobrazuje v doporučeních obsahu.

Instagram přidává nový tichý režim, který uživatelům pomáhá s přestávkami, a další ruční ovládací prvky pro doporučení

V první řadě Instagram přidává nový „Tichý režim“, který vypne všechna oznámení, přidá upozornění „Tichý režim“ do stavu vašeho profilu a zavede automatickou odpověď na vaše DM.

Instagram přidává nový tichý režim
Instagram přidává nový tichý režim

Jak vidíte na těchto obrázcích, můžete si v aplikaci ručně nastavit čas tichého režimu, který přidá příslušná upozornění, aby vaše kontakty věděly, že jste mimo síť.

Podle IG:

„Dospívající nám řekli, že si občas chtějí udělat čas pro sebe a možná hledají další způsoby, jak se soustředit v noci, při studiu a během školy. Hodiny „klidového režimu“ si můžete snadno přizpůsobit svému rozvrhu a po vypnutí funkce vám zobrazíme rychlý přehled oznámení, abyste mohli dohnat, co jste zameškali.“

Instagram dále uvádí, že nové nástroje Tichého režimu může používat kdokoli, ale bude k tomu vyzývat zejména dospívající, pokud zjistí, že tráví na Instagramu značné množství času pozdě v noci.

Což je dobrý nápad. Dospívající se mohou snadno chytit do pasti FOMO a mít pocit, že musí být neustále online, ale potřebují také dělat přestávky a dopřát svému mozku čas na odpočinek. Nové výzvy by je na to mohly přinejmenším přimět myslet a upozornění také pomohou uživatelům cítit se pohodlněji v tom smyslu, že jejich přátelé nebudou mít pocit, že je ignorují, když si odpočinou.

A opět, všichni si občas potřebujeme odpočinout. To by mohl být šikovný způsob, jak zajistit, aby lidé věděli, že právě to děláte.

Instagram uvádí, že tichý režim je nyní k dispozici všem uživatelům v USA, Velké Británii, Irsku, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu, přičemž další regiony budou brzy k dispozici.

Instagram také přidává několik nových nástrojů pro vlastní úpravu, včetně možnosti skrýt doporučené příspěvky v aplikaci na základě klíčových slov.

Instagram multi-post muting

Ztlumení více příspěvků na Instagramu
Jak můžete vidět v této sekvenci, nyní se při skrývání příspěvku ve feedu zobrazí ve vyskakovacím seznamu nová možnost „Nenavrhovat příspěvky s určitými slovy“. Klepněte na ni a budete moci ztlumit témata z doporučení a výpisů Explore.

„Přidejte slovo nebo seznam slov, emotikonů nebo hashtagů, kterým se chcete vyhnout – například „fitness“ nebo „recepty“ – a my budeme pracovat na tom, abychom již nedoporučovali obsah s těmito slovy v titulku nebo hashtagu. Přístup k této funkci máte také v části Skrytá slova v nastavení ochrany osobních údajů.“

Instagram vám nyní také umožní skrýt v rámci služby Explore více příspěvků najednou, které vás nezajímají.

Instagram keyword muting

Ztlumení klíčových slov na Instagramu
Po klepnutí na výzvu „Skrýt více“ v úvodním upozornění budete mít možnost přidat výběr příspěvků, které nechcete vidět, což bude Instagram dále informovat o vašich obsahových preferencích.

Což by mohlo být velmi užitečné, protože Instagram nadále zvyšuje svou snahu o doporučování obsahu a jeho systémy umělé inteligence odhadují témata, která by se vám mohla líbit, na základě vaší aktivity.

Společnost Meta uvedla, že do konce roku 2023 plánuje zdvojnásobit množství doporučených příspěvků v uživatelských kanálech, přičemž více než 15 % obsahu zobrazovaného uživatelům Instagramu nyní pochází z jejích nástrojů pro doporučování AI. Jak se tak děje, nevyhnutelně se dopustí některých chyb – a nyní budete mít více možností, jak algoritmus ručně vycvičit podle svých preferencí, což by mohlo výrazně zlepšit váš zážitek z IG.

To samozřejmě záleží na tom, kolik lidí se bude skutečně obtěžovat tyto možnosti využívat. Ale budete je mít k dispozici, což je důležitý krok.

V neposlední řadě Instagram také přidává nový prvek v rámci svého Rodinného centra, který umožní rodičům lépe sledovat soukromí a nastavení účtu svých dětí.

„Nedávno jsme přidali možnost, aby rodiče viděli nastavení Instagramu svých dospívajících, včetně nastavení soukromí a účtu. Pokud jejich dospívající aktualizuje nějaké nastavení, rodiče obdrží oznámení, aby si mohli se svým dospívajícím o změně promluvit. Rodiče nyní mohou také zobrazit účty, které jejich dospívající zablokoval.“

To by mohlo rodičům pomoci udržet si přehled o změnách v používání Instagramu jejich dětmi a informovat se, proč k takové změně došlo. Což by mohlo být dobrým podnětem k udržování komunikace s dospívajícími ohledně bezpečného používání internetu a situací, kterým je třeba se v sociálních aplikacích vyhnout.

To jsou dobré doplňky, které budou mít pozitivní dopad na mladší uživatele a pomohou všem uživatelům lépe spravovat své zkušenosti v aplikacích. A pokud bude více lidí aktivněji ručně aktualizovat své zájmy, mohlo by to pomoci vyrovnat pozici Instagramu s TikTokem, pokud jde o doporučování obsahu, a zejména aplikace Reels by se mohla stát relevantnější a poutavější.

Zajímavé články

Instagram aktualizuje své uživatelské rozhraní a z hlavní obrazovky aplikace zmizí karta Obchod

Jak používat Instagram pro podnikání v roce 2023: 6 profesionálních tipů

Šéf Instagramu nastiňuje klíčové oblasti, na které se aplikace zaměří v roce 2023

One thought on “Instagram přidává nový tichý režim, který uživatelům pomáhá s přestávkami, a další ruční ovládací prvky pro doporučení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *