TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil

TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil

TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil

V souvislosti s přetrvávajícími obavami ohledně jejího napojení na čínskou vládu, které vedly k vážným otázkám ohledně její budoucnosti v USA, čelí nyní společnost TikTok také problémům v oblasti růstu počtu uživatelů a podílu na příjmech tvůrců, což by mohlo mít zásadní důsledky i pro její budoucí potenciál v západním světě.

TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil
TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil

A přestože podíl na příjmech byl pro aplikaci vždy výzvou – je obtížnější přímo zpeněžit krátká videa, protože do nich nelze vkládat reklamy před nebo uprostřed rolí – TikTok pracuje na novém řešení, přičemž The Information uvádí, že platforma brzy spustí nový program „Creator Fund 2.0“, který poskytne více možností zpeněžení pro největší hvězdy aplikace, a zároveň vyvíjí program, který umožní tvůrcům zpoplatnit v aplikaci delší videa.

Podle serveru The Information bude nový model financování tvůrců společnosti TikTok poskytovat tvůrcům vyšší výplaty, což je reakcí na kritiku prvního modelu Creator Fund, který tvůrcům přinášel dodatečné příjmy.

Mnozí tvůrci také poznamenali, že s růstem TikToku se financování tvůrců snižovalo, což je v rozporu s intuicí a několik hvězd zvučných jmen se místo toho zaměřilo na alternativní aplikace.

YouTube nedávno spustil svůj vlastní přístup k monetizaci krátkých videí, v rámci kterého se všechny prostředky z reklam na krátkých videích shromáždí a poté se přidělí tvůrcům na základě počtu zhlédnutí. Zatím se neví, jaké výplaty to bude poskytovat, ale mohlo by to překonat vlastní možnosti monetizace TikToku a přimět více tvůrců, aby místo toho publikovali na YouTube.

A díky kombinovanému monetizačnímu potenciálu partnerského programu YouTube pro delší klipy, který doplňuje financování z programu Shorts, by se YouTube mohl dostat do lepší pozice – zvláště když vezmete v úvahu i tento graf:

TikTok user growth chart
Graf růstu počtu uživatelů TikToku

Podle údajů z data.ai se růst TikToku zastavuje, takže i když zůstává aplikací současnosti a jednou z nejoblíbenějších sociálních platforem na světě, může čelit dalším výzvám, jak udržet zájem špičkových tvůrců, protože se snaží zvýšit výplaty i expozici.

TikTok má stále silnou pozici – platforma má více než 1,5 miliardy uživatelů a pro mnohé se stala klíčovým zdrojem zábavy. Různé obavy se však nadále množí a kterýkoli z těchto problémů by nakonec mohl znamenat velkou ránu, zejména když se stále více amerických států snaží zakázat aplikaci ve vládních zařízeních.

V této souvislosti má generální ředitel společnosti TikTok Shou Zi Chew 23. března vypovídat před výborem Sněmovny reprezentantů pro energetiku a obchod, což bude jeho vůbec první vystoupení před výborem Kongresu. To bude zásadní krok při rozhodování o budoucnosti aplikace v USA a může se stát, že Chewovo vystoupení přiměje americké regulační orgány k rozšíření zákazů aplikace.

Nebo bude Chew schopen poskytnout ujištění, které američtí úředníci potřebují, a plán migrace dat TikToku do USA získá schválení, což aplikaci zajistí budoucnost.

V současné době je však ještě mnoho věcí v pohybu, a pokud TikTok nedokáže poskytnout odpovídající odpovědi nebo nedokáže zprostředkovat lepší financování tvůrců, může v blízké budoucnosti čelit mnohem větším problémům.

V současné době to nebude mít velký vliv na marketingové plány, ale je třeba to sledovat, zatímco zpomalení růstu počtu uživatelů by také mohlo vést k tomu, že TikTok zavede další programy a iniciativy, aby získal nové uživatele ze starších věkových skupin.

Mohlo by Vás zajímat:

Cryptocurrency news

TikTok čelí dalším otázkám ohledně monetizace tvůrců, protože program „Pulse“ selhává

TikTok přidává nový prvek Video Insights, který umožňuje hlouběji prozkoumat trendy v obsahu

TikTok spouští nový systém trestů pro opakované přestupky na základě striků

10 nejsledovanějších Instagram účtu na světě

Jak vydělávat peníze na TikToku

3 Nejlepší stránky pro nákup TikTok Followers a Likes

One thought on “TikTok plánuje vytvořit program sdílení příjmů, protože růst počtu uživatelů se zastavil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *